Spring vocabulary

Efektywne wsparcie nauki języka angielskiego dla maluchów
Nikomu nie wypada wyjaśniać, jak ważny jest język angielski oraz to, aby dziecko zdołało jak najwcześniej uczyć się go w sposób skuteczny. Powstały już ogromne wolumeny książek i poradników wskazujących na to, jakim sposobem można wspierać swoje dziecko w zmaganiach się z obcym językiem. W tym miejscu próbujemy zebrać w pigułce jedne z najważniejszych narzędzi, jakie okazały się skuteczne w nauce języka angielskiego w znacznej większości przypadków.

liczba mnoga ćwiczenia angielski

Aktywna nauka języka angielskiego – jak wspomóc dziecko?
Najistotniejsze w nauce języka angielskiego w czasie dzieciństwa jest zjednoczenie jej z zabawą. To daje optymalne rezultaty, szczególnie wówczas, gdy taka nauka jest wspomagana przez wyśmienitego korepetytora. Dobrego – to znaczy, kochającego nie tylko język angielski, jednak również dzieci, a do tego umiejącego tę wiedzę oraz miłość przekazać.
Poza zatrudnieniem korepetytora można wspierać dziecko przez zachęcanie go do korzystania z takich pomocy dydaktycznych jak:
•    Flashcards
•    Książeczki interaktywne
•    Ćwiczeniówki
Jako rodzic, któremu zależy na świetnych zdolnościach lingwistycznych dziecka, powinieneś posiadać również dostępny umysł na ciągłe poszukiwanie pomysłów, dyrektyw, akcesoryjnych materiałów, które będą malucha inspirować do pogłębiania nauki, odkrywania nowych słówek. Z czasami dziecko samo będzie domagało się pobocznych bodźców, koniec końców pokocha ten drugi język, a owoce tej namiętności będą mu pomagać przez całe życie – od zdobywania dobrych stopni w szkolnej ławie, po większe możliwości w kontekście kariery zawodowej.