psychoterapia alkoholowa 

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Jednakowoż nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod leczenia, które pomogą Ci w zwalczeniu alkoholizmu, aby wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

alkoholizm leczenie Kraków

Różne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu powinno być nadzorowane przez zespół ekspertów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez ekspertów, jacy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub też ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed nawiązaniem leczenia jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan i mieć ochotę opuścić alkohol. W pewnych sytuacjach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny czy też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o nadmierne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga również nawiązać dyskusję na temat dostępnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma godziwego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować wiele akcesoryjnych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, problemy finansowe, problemy z relacjami i zakłócenia zawodowe.