Kraków – wzmocnienie dróg oraz transportu

Jednym spośród trudnych wyzwań w lwiej części miast w Polsce jest stan dróg. Nasze województwa nie są zaadaptowane do tak dużego nasilenia korków, jaki pojawił się przez zwiększenie się liczby aut na polskich ulicach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które powinno podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, który da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie krakowian a także poprawi całokształt infrastruktury miasta.

Wśród innych gmin, nowe projekty drogowe w Krakowie mocno się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, ale zanim metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz rozwój dróg trzeba zainwestować dużo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusów – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już wybudowanymi drogami i remonty istniejących tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i aby było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.wybory samorządowe Kraków
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie następne linie komunikacji, ale również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i odporna. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje jeszcze wielu zmian i inwestycji, aby poruszało się po nim wygodnie. Zarówno samochodem, ale również komunikacją miejską. Ale widać wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.