Kompetentne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Dziś kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa rozmaita. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

centrum mama kraków

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na kompetentną opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, wobec tego także całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez fachowców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, niemniej jednak przede wszystkim też ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje wiele radości, lecz również o jego zdrowie wypada zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wskutek tego również zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących szczególne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci tworzone są doskonałe warunki medyczne. Lekarze dbają nie jedynie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, lecz również o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, które ma prawo rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług speców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.