Jak się żyję w Krakowie?

Wśród wielu miejscowości w kraju, miasto Kraków wyróżnia się nie tylko w obszarze sztuki i akademickim, ale też na wielu innych obszarach. Staje się miastem otwartym do mieszkania. Zmiany, jakie dokonały się w mieście w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście pnie się do przodu.
Korzystne przekształcenia w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały stworzono w trakcie ostatniego czasu? Wielość napraw i inwestycji jest ogromna. Niezwykle wsparły rząd w tej materii finane EU, z których miasto niemało czerpie. Szybkie działanie w zakresie zdobywania dotacji spowodowały, że małopolska wzbogaciła się o następne drogi, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej, i potrzebne miejsca dla ludności.
Liczne inwestycje nie są widoczne dla standardowego mieszkańca. Nie znaczy to jednak, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj ignorujemy nie związane z nami informacje. Przeciętnemu obywatelowi Krakowa zdaje się, że w regionie za mało się wykonuje. Podczas gdy miasto rozwija się w każdym kierunku. Innowacje w zakresie gospodarki odpadami, tworzeniu oraz modernizacji siatki wodociągowej, budowa ekranów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, jakie umożliwiają mieszkańcom pełniej oraz bardziej komfortowo żyć. Miasto zmienia się też w zakresie możliwości kulturalnych. Moc Krakowa idzie w górę za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. Te miejsca przyciągają turystów do odwiedzin.
Zapoczątkowane za pomocą zarządu miasta akcje nie dotyczą tylko samego centrum Krakowa, ale też są połączone z całym województwem . Zatem zamiast uskarżać się lecz dostrzec zmiany w jakie obrodził Kraków.
Kolejne lata – o ile uda się zachowania tempa innowacji – pozwolą Krakowowi stać się prawdziwą metropolia.
Jacek Majchrowski opinie